Як заробити гроші в селі та розвинути свій бізнес

Люди, які живуть в селах, дуже часто думають, що вони здатні дійсно чогось досягти та відкрити хоча б невеличкий бізнес тільки в місті.

Насправді ж, такі веселкові перспективи, найчастіше, малюються тільки в фантазіях. А от в реальності, думаючи де заробити, сільські жителі зіштовхуються зі скаженою конкуренцією, високими цінами та іншими проблемами, які розбивають мрії вщент.

Тому, замість того, щоб мчати в місто, спочатку можна подумати, як заробити гроші в селі. Адже якщо є талант, хист та вміння правильно поводитися з фінансами – відкриття власного бізнесу це дійсно перспективно.

Чим займатися та як розвиватися

Отже, чим займатися в селі? В першу чергу, вирішити, яка саме діяльність вас цікавить. Також проаналізувати потреби, можливості і побажання своїх односельчан, щоб обрати той вид діяльності, який дійсно буде перспективним.

Після цього варто починати шукати територію, яку можна купити або винайняти в оренду. Тут у сільської місцевості теж є свої плюси, адже в селах усе коштує дешевше, і нерухомість також. Ще одна вагома перевага – багато людей, які готові працювати і не вимагають такої високої заробітної плати, як міські жителі. Тобто, якщо відповідно оплачувати роботу своїх підлеглих, вони будуть працювати в декілька разів краще ніж городяни і зроблять вам хорошу рекламу. Адже новини в селах розлітаються дуже стрімко і не менш швидко долинають до сусідніх населених пунктів.

Тому, якщо ваші односельці побачать, що ви – відповідальна людина, яка пропонує якісні продукти і послуги та готова чесно оплачувати виконану роботу – вам стануть довіряти. А чим більше довіри – тим більше перспектив швидкого розвитку.

Рекомендуємо:

Овочева база як тип сільського бізнесу

Не зважаючи на те, що в селах кожен має свою землю та вирощує на ній овочі, саме цей тип бізнесу є одним з найбільш перспективних. По-перше, попит на такий продукт ніколи не припиняється. По-друге – це достатньо легка справа, яка не потребує дуже великих вкладень та знань. Звісно ж, правильне обладнання теплиць, вибір добрив, насіння, саджанців та інструментів – це важливо, але маючи досвід роботи на землі або команду, яка добре розбирається в цьому питанні, з організацією підприємства можна впоратися в найкоротший термін.

Звісно ж, далеко не кожен має фінанси та можливості зразу ж придбати величезну територію та багато обладнання. Тому вирощування овочів для початку можна зробити сімейним бізнесом. Так ви зекономите, оскільки не доведеться платити за роботу і матимете більше грошей для розширення бізнесу.

Така справа, які будь-яка інша, має свої ризики, тому треба дуже уважно обирати насіння і вміти оцінювати перспективи. Але, як показує практика, для людини що виросла в селі це не є проблемою, оскільки вона з дитинства добре знає, що саме на цих землях приносить найбільший врожай, які шкідники найчастіше зустрічаються та як з ними ефективно боротися.

Тому в сучасному світі, де вирощувати овочі бажає все менше і менше людей, почати такий бізнес – це значить отримати доволі непогані перспективи.

Лісопильня в селі

Ще один цікавий вид сільського бізнесу – лісопильня. В сучасному світі вироби з дерева знову стають більш популярними, оскільки вважаються екологічно чистими та абсолютно безпечними для здоров’я. Саме тому дерев’яні віконні рами, підлога, меблі – це речі, на які постійно збільшується попит.

А щоб їх виробити потрібне оброблене дерево. І ось тут стає в нагоді лісопильня. Звісно ж, для початку необхідно буде створити для себе рекламу та залучити постійних замовників. Але якщо ваше дерево буде якісним та добре обробленим, вже дуже скоро лісопильня себе окупить та почне приносити прибуток.

Для того щоб почати роботу, необхідно облаштувати ангар з обладнанням та два склади – в одному буде зберігатися сировина, а в іншому – вже готова продукція. Лісопильні краще облаштовувати в тих місцевостях, де поруч є ліс. Таким чином ви значно зекономите на транспортуванні.

Лісопильні – це ідеальний вибір для жителів віддалених сіл, особливо в закарпатській та прикарпатській області. В наших горах ростуть десятки видів дерев, які можна спилювати та переробляти. Тому якщо є можливість зробити велике перше вкладення, варто нею скористатися, адже такий бізнес на сучасному українському ринку є прибутковим практично на сто відсотків.

Розведення свиней

Свійські тварини – ще один спосіб добре заробити в селі. Свині вважаються найбільш прибутковим бізнесом, адже з них можна отримати не тільки багато м’яса, але і сало, яке є дуже популярним продуктом. Саме тому таке господарство підійде для тих, хто готовий працювати з живими тваринами.

Цей бізнес є не дуже витратним, оскільки свинки харчуються практично всім. Вони можуть їсти як залишки від риби чи м’яса, так і різні каші. Існують дві основні породи: беконні та сальні. Звісно ж, є ще і декоративні свинки, але їх розводять не на забій, а як домашніх тваринок, тому і вирощують зовсім по іншій системі.

При виборі породи необхідно враховувати місце, де будуть рости свинки, корм для годування. Але якщо є можливість створити всі необхідні умови, тоді краще купляти обидві породи, бо беконні дають дієтичне м'ясо, а сальні – смачне сало.

Оскільки свині їдять практично все, важливо слідкувати тільки за тим, щоб їх харчування було достатньо збалансоване. Тому свиням дають овес, кукурудзу, ячмінь, рослинні корми, а також відходи рибного та м’ясного виробництва. Окрім того для свиней дуже корисними є шроти, сові та лляні макухи. Але якщо сало повинно бути твердим, від шротів доведеться відмовитися і давати свинкам тільки в якості делікатесу. Якщо додавати в щоденний раціон більше рослинної їжі – конюшину, кульбабки, кропиву, тварини будуть рости сильними і здоровими, а також дадуть достатньо м’яса.

Починайте з малого

Щоб почати свій бізнес не треба зразу ж купувати багато свинок. Вистачить і одинадцяти штук. А гроші варто вкласти в обладнання приміщення для ферми. Краще щоб воно було новим, просторим, добре освітлювалося та мало тепло підлогу. Площу приміщення треба вираховувати з розрахунку, що на одну свиню має відводитися два квадратних метри приміщення.

Варто пам’ятати про те, що чим комфортніше почуваються тварини – тим швидше вони ростуть та дають набагато більше м’яса.

Купляючи свиню необхідно звертати увагу на її вагу – оптимальною буде 15-16 кілограм. Якщо свинка надто легка, швидше за все, вона хвора.

Звісно ж, окрім вищенаведених, є багато інших способів розвинути в селі свій бізнес та заробити на ньому статок. Головне – цікавитися тим, що відбувається довкола, прислухатися до думок односельців, не боятися експериментувати та завжди вміти правильно розпорядитися своїм капіталом.