Як швидко заснути вночі

Певно кожен з нас стикався з такою проблемою, як безсоння.

І це дуже незручно, особливо у тих випадках, коли спати наче хочеться, та ще і зранку треба зробити багато важливих справ, але сон так і не йде. Через це людина починає крутитися, думати, в її голову приходять різні спогади та міркування, які далеко не завжди є приємними. Врешті решт вона настільки сильно в них поринає, що лежить так до ранку, вся в своїх нерадісних думках, а потім сонна і невиспана іде на в важливу зустріч чи сідає за кермо.

Це – неприємно і навіть неприйнятно, адже водій може задрімати прямо в процесі руху та створити небезпечну аварійну ситуацію на дорозі. То що ж робити, аби нормально і швидко засинати?

Як швидко заснути

У кожної людини є свої причини безсоння. Хтось надто емоційний, тому пережите за день не дає йому спокою. У когось є певні порушення сну або ж нестабільний графік, наприклад, коли людина працює то вдень, то вночі. Тому єдиного рецепта позбавлення від безсоння не існує. Проте є прості способи, які можуть пришвидшити процес засинання і заспокоїти нервову систему.

По-перше, погано спиться тим, хто почувається незручно. І причин таких незручностей безліч: тверда або надто м’яка подушка, холод в кімнаті, незручне ліжко, піжама з неприємної тканини, задуха. Саме тому, щоб швидше заснути, перед тим як лягати, необхідно провітрити кімнату, аби позбавити її можливих неприємних запахів. Також рекомендується користуватися ефірною олією ромашки, липи і лаванди. Запах цих квітів діє заспокійливо і допомагає розслабитися.

Люди часто не можуть заснути через яскраве світло. Як відомо, гормони, що відповідають за засинання, виробляються тільки в темряві. Тому обов’язково вимикайте світло, а якщо треба поспати вдень – надягайте спеціальну маску і щільно закривайте вікна. Сонячне світло – це прекрасно, коли необхідно збадьоритися, а от добре виспатися воно заважає.

Здоровий сон дитинки

Також на сон сильно впливає шум та різні звуки. Тому щоб добре спати, можна придбати беруші. А ще деяким допомагає засинати ненав’язливе гудіння, наприклад від вентилятора, або спокійна розслаблююча музика чи звуки природи.

Неможливість прийняти зручну позу – це ще одна причина безсоння. Тому думаючи, як швидко заснути, виберіть для себе подушку середньої жорсткості, а також простору піжаму, яка ніде не тисне та не заважає вільно перевертатися. Якщо в процесі засинання від подушки стало надто жарко, переверніть її на інший бік. Що ж стосується ковдри, то вона повинна бути не надто легкою, але і не тяжкою. Також якщо в приміщенні дуже тепло, нема сенсу купляти пуховий виріб, бо під ним людина просто «спечеться» і їй явно буде не до сну.

Рекомендуємо:

Правильне харчування та вправи для психіки

Переїдання – ось одна з найважливіших причин безсоння. Багато з нас приходять роботи пізно, голодні, втомлені. І замість того, щоб приготувати легеньку страву, люди їдять напівфабрикати, смажене м'ясо, картоплю. Через це шлунок переповнюється, йому стає дуже складно перетравлювати їжу і він працює на повну, заважаючи здоровому сну.

Тому тим, хто хоче добре спати і гарно виглядати, варто забути про жирні і ситні вечері. Їсти перед сном – це шкідливо у всіх сенсах. По-перше, ввечері людина майже не витрачає калорій, тому все, що вона з’їдає, зразу ж відкладається в жир. По-друге, через надмірну кількість їжі шлунок починає «перевтомлюватися», зупиняється і зранку людина встає з сильною тяжкістю або навіть відчуттям нудоти. Їй нічого не хочеться їсти ще половину дня, а от ввечері вона знову стає голодною, наїдається і все починається знову.

Тому тим, хто хоч трохи дбає про своє здоров’я та хороший сон, треба привчитися їсти як мінімум три рази на день і ввечері харчуватися легкою білковою їжею, а не жирами та вуглеводами. Також перед сном варто випити склянку теплого молока або чашку трав’яного чаю. Особливо добре допомагає м’ята. Вона розслаблює, заспокоює та відволікає від неприємних думок.

Цікаве відео про здоровий сон

Ще кілька порад стосовно швидкого та приємного засинання у короткому відео.

Як заспокоїти думки перед сном

До речі, щоб відволіктися можна скористатися деякими порадами, які допомагають позбавитися від зайвого навантаження на психіку. Наприклад, багато людей краще засинають, коли читають книгу. Але тут треба пам’ятати про один «підводний камінь». Якщо книга надто захоплива і цікава, можливо сон зніме як рукою і людина не відірветься від неї до самого ранку. Тому варто обирати щось простеньке, приємне, але таке, що без проблем можна було дочитати і наступного дня.

Медитація – це ще одна можливість позбутися безсоння.

Звісно ж, мова іде не про серйозні практики, а про елементарні прийоми, з якими впорається кожен. Наприклад, аби відігнати негативні думки уявіть себе в якомусь гарному і затишному місці. Для кожного воно може бути різним (ліс, море, річка, поле, дім батьків), головне, щоб там ви почувалися розслабленими і захищеними. Уявляйте кожну деталь, пропускайте через себе позитивні відчуття, поринайте в цей світ. Так людина не тільки швидше засинає, а ще і програмує себе на гарні, спокійні яскраві сни.

Ще один прийом з йоги – це повне розслаблення. Треба лягти на спину, витягнути руки вздовж тіла, випростати ноги і почати спокійно рівно дихати, зосереджуючись на кожному вдиху і видиху. При цьому можна уявляти, що тіло стає легким, і ви начебто відділяєтеся від нього, поринаєте в інші світи. Не дозволяйте собі про щось думати, концентруйтеся тільки на диханні. Якщо все робити правильно, то можна заснути буквально за декілька хвилин.

Поради для швикого засинання

І наостанок ще декілька простих правил. Ті, хто інтенсивно займається спортом повинні пам’ятати, що останнє тренування можна проводити за три години до сну і не пізніше. Інакше організм буде надто бадьорим і не зможе достатньо розслабитися, щоб заснути.

На ніч варто пити чаї з заспокійливими травами, такими як ромашка, м’ята. Також можна скористатися лікарським настоянками з пустинника та хмелю.

І найголовніше: менше переживайте, адже, найчастіше, саме постійні стреси є основною причиною безсоння. Тому любіть себе, дбайте про свою нервову систему і пам’ятайте, що ранок вечора мудріший, тому не варто перевантажувати голову зайвими думками, краще спати та насолоджуватися кольоровими сновидіннями.