Як позбутися страху: прості, дієві поради

Як позбутися страху? Це питання рано чи пізно виникає в кожного, бо навіть найбезстрашніші люди іноді зіштовхуються з тими речами, які їх дійсно лякають.

У кожного свій страх, який є наслідком пережитих стресів, комплексів, невпевненості в собі. І якщо страхи перед павуками, сходами або темрявою ще можна якось зневолювати та просто не звертати на них уваги, то страх перед прийняттям нових рішень і рішучими діями – це той стоп-кран, який не дозволяє розвиватися і досягати своєї мети.

Тому варто знати декілька простих і дієвих правил, які допоможуть позбутися страху в найважливіші моменти свого життя.

Тож як подолати страх?

Найстрашніше усім нам стає в ті миті, коли треба негайно щось зробити. Страх досягає свого апогею, вводить в заціпеніння і починає здаватися, що хай краще світ спиниться, аби тільки не рушати з місця.

Єдиний спосіб вирішити цю проблему – почати діяти не зважаючи ні на що. Вже за кілька хвилин страх відступить і з’явиться приємне відчуття задоволення, яке виникає через те, що людина змогла все ж таки зробити те, що хотіла. Тому коли ви відчуваєте, що буквально починаєте задихатися від страху – ні в якому разі не дозволяйте собі думати. Бо чим більше ви будете роздумувати – тим сильніше страх вкорениться в вашому серці і голові. Відкиньте всі думки і зробіть крок, навіть якщо у вас дрижать руки і підкошуються ноги. Адже не дарма люди говорять: якщо глянути страху в лице, він обов’язково відступить.

Завжди вмійте відпускати ситуацію і не зациклюйтесь на минулих невдачах. Люди схильні по сто разів прокручувати в голові одне те саме та переживати через те, що вони знову зроблять помилку. Насправді ж, варто прийняти той факт, що кожен момент нашого життя – різний. Минулого разу були одні обставини, а зараз – зовсім інші. Тоді ви володіли меншим об’ємом інформації, а зараз – більшим. Тому не зрівнюйте себе тоді і себе зараз.

Просто робіть те, що вмієте і знаєте. Досвід показує, що люди, які не бояться рухатися вперед та лишати минуле у минулому, рано чи пізно обов’язково досягають того, про що так мріють. До того ж речі, які колись здавалися дуже складними, тепер будуть набагато легшими, адже ви вже отримали досвід, дізналися про свої слабкі сторони та навчилися більшого. То ж, щоб позбутися страху просто повірте в себе і в те, що ви завжди розвиваєтеся, стаєте кращими і, значить, обов’язково досягнете того, про що так мрієте.

Рекомендуємо:

Цінуйте себе

Ніколи не встановлюєте на своєму шляху власні моральні перешкоди. Люди, найчастіше, нічого не досягають, тому що безпідставно вирішують, наче їм то не до снаги. Перестаньте казати собі, що це занадто складно, незрозуміло, що ви втомилися або не маєте часу. Той, хто хоче – шукає можливості, той хто не хоче – виправдання. Тому якщо ви дійсно чогось бажаєте, знаходьте альтернативні рішення, продумуйте декілька варіантів. Якщо план А і Б не вдався, значить С обов’язково стане виграшним.

Ніколи не поспішайте робити висновки, аж доки не переконаєтеся в тому, що ваші судження дійсно правильні. Наприклад, якщо вам не вдається вивчити англійську мову, це зовсім не означає повну відсутність хисту. Можливо, ваш мозок просто не сприймає саме такий спосіб викладання і треба пошукати альтернативні варіанти.

І, найголовніше, ніколи не чекайте, що результат буде отриманий зразу ж. Багато хто боїться не того, що треба діяти, а того, що треба прикласти багато зусиль, чекати, старатися, мати терпіння. Тому просто отримуйте насолоду від процесу. Хваліть себе за кожну дрібничку і впевнено рухайтеся вперед.

А ще, обов’язково вірте в свою перемогу, адже віра – це дуже велика сила, яка здатна перетворити навіть найсміливіші мрії в реальність.