Хто такий менеджер

Читаючи оголошення, часто можна побачити такі вакансії, як «менеджер з продажу», «топ-менеджер», «менеджер з реклами», «менеджер з персоналу».

Не зважаючи на те, що ці назви ми чуємо ледве не щодня, далеко не кожен може чітко пояснити, які саме обов’язки виконують ті, хто обіймає посаду менеджера та дати зрозумілі визначення, не тільки процитувавши те, що говорить вікіпедія, але і пояснивши кожне поняття власними словами.

Певно, саме тому, компаніям вкрай складно знайти спеціалістів, які дійсно зможуть добре виконувати свої обов’язки, розуміючи, що саме від них вимагається. В сучасному світі без хорошого менеджера тяжко розвинути компанію. Через всі ці питання, в статті мова піде саме про те, хто такий менеджер, що він має робити та чи перспективно обирати для себе саме таку спеціальність.

Менеджер це: все про обов’язки та особливості посади

Менеджмент – це управління, тому менеджером називають спеціаліста, який може правильно та продуктивно керувати. Насправді, в нашій країні завжди були посади, які сьогодні перейменували в менеджерські. Адже навіть в радянському союзі існувала купа підприємств, які випускали товари. Відповідно, необхідно було знайти людей, які могли не тільки створити нову конструкцію, але і визначити, наскільки вона буде популярною на ринку та правильно продати.

Сьогодні менеджерам доводиться працювати не тільки з матеріальною продукцією, а і з послугами. До того ж значно розвинувся сектор реклами, з’явилася дуже висока конкуренція, тому без відповідних знань, навичок та кваліфікації дуже тяжко змагатися з іншими фірмами.

Чомусь, багато хто досі вважає, що менеджер – це звичайний працівник, який займає посередню посаду і має дуже мало перспектив. Насправді, менеджер – це керівник, який повинен вміти організувати виробництво та правильно ним керувати, аби отримати максимальний прибуток при найменших витратах. Менеджери почали з’являтися в США ще в 19-му сторіччі, коли організовувалися перші великі компанії.

На сучасному етапі розвитку ринку товарів та послуг, керівник-менеджер повинен вміти багато речей:

 • підбирати кадри, навчати нових співробітників тонкощам роботи, зважено розподіляти між ними обов’язки та слідкувати за їх діяльністю;
 • вміти встановлювати правильний зв'язок між самою організацією та зовнішнім світом;
 • бути не тільки керівником, але і лідером, моральною підтримкою для співробітників;
 • створювати в колективі здорову та дружню атмосферу, мотивувати людей;
 • вміти підтримувати дисципліну;
 • вигідно представляти свою компанію на різних зустрічах, форумах, конференціях.

Рекомендуємо:

Хто такий менеджер з продажу

Всі менеджери тою чи іншою мірою займаються продажом. І хоча є окрема посада «менеджерів з продажу», всі люди, які займаються управлінням повинні мати наступні якості:

 • вміння швидко навчатися новому, мислити абстрактно, не бути консервативними, легко сприймати та фільтрувати великі обсяги інформації і завжди бажати дізнаватися щось нове;
 • гнучкість мислення, яка передбачає швидке перемикання між різними ситуаціями і напрямками, вміння обирати найбільш стратегічно правильний шлях, не зациклюватися на поразках. Хороший менеджер – це, насамперед, стратег, який знає усі особливості ринку і готовий до того, що в будь-який момент йому доведеться різко змінювати курс і шукати нові виходи з ситуації;
 • вміння ставити конкретні задачі, продумувати шляхи розвитку та знати, як саме можна досягнути бажаного, використавши найменше часових, фінансових і людських ресурсів. Головна задача менеджера – продати товар і отримати максимальний прибуток;
 • впевненість у власних силах та перспективності своєї компанії, бо, як відомо. потенційний покупець завжди більше довіряє тому, хто сам в собі не сумнівається;
 • стійкість до стресів та несподіванок, оптимізм. Менеджер не повинен переживати через кожну дрібницю, панікувати та завжди звинувачувати себе, адже через це він може втратити повагу та довіру як співробітників, так і бізнес партнерів або покупців.

Сьогодні існує багато напрямків діяльності менеджерів, які розрізняються за своєю функціональністю:

 1. фінансовий – відповідає за грошовий оборот в компанії;
 2. по персоналу – займається відбором кадрів, затверджує працівників на різні посади, слідкує за тим, наскільки професійно вони виконують свої обов’язки;
 3. з розвитку – займається впровадженням у виробництво новітніх технологій, удосконаленням продукції та розробкою нових позицій;
 4. по купівлі – відповідає за якість сировини, яка постачається на підприємство;
 5. з маркетингу – займається безпосереднім просуненням продукції на ринок, організовує рекламні компанії;
 6. з продукції – слідкує за процесом виробництва;
 7. з продажів – займається плануванням продажів та здійснює їх.

Саме тому не варто думати, що менеджер – це професія без кар’єрного росту. Початковим рівнем для більшості менеджерів є робота працівником, що займається управлінням персоналом. Потім можна підвищити свою кваліфікацію та стати менеджером середньої ланки, який вже не працює напряму зі звичайними співробітниками, а займається організацією усіх заходів через менеджерів першого рівня.

Найвищою точкою кар’єрного росту є посада топ-менеджера – людини, що займається вирішенням глобальних питань та безпосередньо діє на процеси, які відбуваються в фірмі.

Обов’язки та функції менеджера з продажів

Кожна компанія має основну мету – випускати товари або пропонувати послуги та продавати їх. Від рівня продажів залежить те, наскільки фірма є успішною та перспективною. Здавалося б, все дуже просто, але через високу конкуренцію навіть найдешевші та якісні товари необхідно правильно реалізувати. Ось чому робота менеджера з продажів є дуже важливою.

Саме він займається управлінням продажами, розширює базу клієнтів, працює з закупниками, розподіляє товари по торговим точкам, встановлює оптимальні ціни, розробляє систему знижок, впроваджує акції. Також він повинен вміти правильно складати договір, обговорювати умови співпраці з клієнтами, знаходити компроміси та вести усю документацію. Окрім того, менеджер відповідає за те, щоб усі обов’язки, як його власної компанії, так і замовника, виконувались відповідно домовленостям.

У всіх керівників з продажів є місячний план, який необхідно виконати, щоб компанія отримала прибуток, а не «пішла в мінус». Такі плани розробляються у відповідності з цінами на сировину, яку купляють, зарплатами співробітників, податками. Якщо менеджер не тільки виконує, але і перевиконує план, він може розраховувати на премії, адже завдяки його роботі компанія отримує більше прибутків і може дозволити собі розширення виробництва.

Менеджери потрібні не тільки на великих підприємствах, а і в будь-яких компаніях. Окрім робітників, які займаються безпосередньо продажом, дуже важливими є і керівники по персоналу, адже продуктивна робота зумовлюється не тільки високою зарплатнею, але і здоров’ю атмосферою в колективі. Саме тому менеджер з персоналу повинен влаштовувати заходи, виїзди, турніри, фестивалі та інші розваги, які допомагають зробити колектив більш дружнім, спрацьованим, лояльним одне до одного.

До речі, менеджер з роботи з персоналом завжди може знайти своє місце і в туристичному бізнесі. Така людина без проблем підбере тури з найбільш вигідними умовами, зможе додати цікавинку в кожну подорж, і зробить все, аби клієнт повернувся з відпочинку не тільки цілим і неушкодженим, а ще і з морем приємних вражень та спогадів.

Менеджер з реклами

Керівник, який займається роботою в рекламному відділі, сьогодні є одним з ключових для будь-якої компанії. Річ у тому, що зовнішня та внутрішня реклама в 21-му столітті стала одним з найважливіших рушіїв для просунення товарів на ринок. Саме тому досвідчений і кваліфікований менеджер зможе підібрати найбільш працюючу рекламу, а також організувати зустрічі, конференції, презентації. Також в його обов’язки входить спілкування з пресою, надання цікавої інформації для блогів, соціальних мереж та інших видів інтернет публікацій.

Менеджер з реклами є найбільш творчою спеціалізацією, тому щоб досягти вершин в цій галузі, необхідно мати не тільки хороші здібності керівника, але і креативно мислити, весь час слідкувати за новими тенденціями, реагувати на те, що відбувається в світі та організовувати заходи, які приваблять потенційних покупців і доведуть їм, що конкретний товар чи послуга дійсно варті уваги.

Офіс-менеджер: обов’язки та можливості

Офіс-менеджера ще називають секретарем-референтом, тому деяким людям досі здається, що це несерйозна посада. Насправді ж, саме завдяки якісній роботі офіс-менеджера компанія може злагоджено працювати, без зупинок та проблем, які виникають через дрібниці, зв’язані з технічними чи людськими форс-мажорами. Сьогодні ця посада найбільш популярна в невеликих компаніях, де виникає необхідність встановити дружню атмосферу, як в середині колективу, так і між фірмою та клієнтом.

Серед обов’язків офіс-менеджера можна виділити наступні:

 • зустріч відвідувачів та забезпечення їм комфортної атмосфери;
 • постачання співробітників усім необхідним;
 • організація зустрічей, нарад та брифінгів;
 • контроль витрат на потреби офісу;
 • реєстрація кореспонденції, відповідь на дзвінки;
 • робота з документацією та її розподілення по відділам.

Підсумуємо, що тим, хто думає про вибір спеціальності і схиляється до менеджменту не варто переживати. Ця спеціалізація сьогодні є дійсно перспективною та відкриває багато нових можливостей.