Шум у вухах: причини та лікування

Шум у вухах, або тінітус – це захворювання, яке викликає відчуття, начебто у вухах постійно щось дзвенить або шипить.

Іноді це може бути навіть клацання чи дзижчання. В принципі, кожна людина сприймає такі звуки індивідуально. Час від часу всі ми зіштовхуємося з так званим дзвоном у вухах, але якщо дзвін чується систематично – значить, треба неодмінно сходити до лікаря, оскільки це є одним з симптомів багатьох захворювань.

Не зважаючи на те, що дзвін чується у вухах, насправді він виникає в нервових ланцюгах головного мозку і саме через це людина починає чути такі звуки. Наразі лікарі ще точно не визначили, через які саме процеси в мозку з’являється така ілюзія.

Шум у вухах: причини, хвороби вуха

Шум у вухах – це не захворювання, а симптом, який може виникати з різних причин:

  • захворювання зовнішнього, середнього, внутрішнього вуха;
  • сірчаний корок;
  • природне ослаблення слуху в результаті старіння;
  • отосклероз;
  • захворювання щитоподібної залози;
  • проблеми з артеріальним тиском;
  • пухлини голови та шиї;
  • пухлина середнього вуха;
  • різноманітні травми голови і вуха;
  • низький рівень серотоніну.

Найчастіше дзвін чують люди, які мають певні порушення слуху. Також він виникає у вигляді побічного ефекту від прийому деяких типів медикаментів, а також є наслідком алергічних реакцій.

В 1953-му році двоє вчених Хеллер та Бергман провели дуже цікавий дослід. Вони взяли фокус-групу з вісімдесяти студентів та по черзі відправляли їх в звуконепроникну камеру. Всі молодики були абсолютно здоровими та не мали ніяких проблем зі слухом. Через 5 хвилин 93 відсотки випробовуваних почали говорити про те, що у них дзвенить в вухах, також з’являється дзижчання, свист, шум. Завдяки цьому експерименту вчені зробили висновок, що в великих промислових містах люди живуть в страшному і постійному шумі, який навіть не помічають. А коли рівень звуків зменшується, з незвички людина починає чути дзвін у вухах.

Відео про шум у вухах

Які бувають причини шуму у вухах та як його усунути дивіться у відео.

Рекомендуємо:

Як допомогти собі позбутися дзвону у вухах?

Тінітус складно діагностувати, оскільки це відчуття є дуже суб’єктивним і лікар не може зрозуміти та почути, що саме чується пацієнту. Але все одно професіонали розуміються на цій проблемі, тому ті, у кого виникають такі негаразди, повинні прислухатися до порад лікаря і суворо їх виконувати.

Отже, в цій статті ми наводимо основні рекомендації лікарів, дотримання яких є дуже важливим для людей з систематичним дзвоном у вухах.

По-перше, такі шумові проблеми виникають через різкі зміни тиску. Саме тому варто постійно його контролювати і регулярно вимірювати. Також не треба знаходитись там, де є джерела сильного і постійного шуму.

У вухах може дзвеніти через те, що в організмі порушений процес кровопостачання. Тому любителям солоненького доведеться відмовитися від цієї приправи, адже вона дуже негативно впливає на судини і не дозволяє крові вільно рухатися.

Шум у вухах може виникати через елементарну перенапругу. Людина, яка дуже багато працює та не має часу, щоб просто розслабитися і від всього відсторонитися, часто страждає через підвищений тиск. Саме тому не можна перепрацьовуватися, інакше шум у вухах почне вас переслідувати.

Також варто утримуватися від вживання коли, тютюну, міцного чаю так кави. Якщо у вухах починає дзвеніти, лікарі радять абстрагуватися від звуку і не концентрувати на ньому увагу.

Тінітус рідко спостерігається у тих, хто активно займається спортом, оскільки помірні фізичні навантаження покращають кровообіг.

Для тих, хто страждає від постійного дзвону, справжнім порятунком можуть стати тінітус-маркери. Це такі спеціальні апарати, які генерують маскуючий шум, що дозволяє не чути дзижчання.

Слуховий апарат – просте вирішення проблеми

Часто люди думають, що слухові апарати необхідні тільки тим, хто має поганий слух. Насправді, цей прилад чудово допомагає і у випадках, коли людина мучиться від постійного шуму та дзеленчання у вухах. Слуховий апарат добре відволікає від шуму та дозволяє краще розуміти те, що говорять оточуючі.

Так відбувається через те, що апарат активує вушну частину нервової системи і зменшує сприйняття шуму в самому вусі. Саме тому слухова нервова система перелаштовується, починає правильно функціонувати і зменшується гіперчутливість до слухових відчуттів.

Слуховий апарат допоможе з шумом у вухах

Тому не варто соромитися носити слуховий апарат. Адже у випадках, коли шум у вухах ніколи не припиняється, людина може почати страждати від нервових розладів, безсоння, а з часом, дійсно втратити слух. Тому треба постійно консультуватися з лікарем і робити все, аби зменшити дзвін та захистити себе від таких слухових перевантажень.

Шум у вухах – це причина, щоб обов’язково звернутися до лікаря, аби визначити, що саме відбувається з організмом і чому він створює такі ілюзії. Ніколи не ставтеся до проблеми халатно, інакше ви ризикуєте заробити повну або часткову глухоту.