Що таке 3G зв'язок

Сьогодні ми дуже часто чуємо словосполучення «3G», та й самі використовуємо його, тільки-но телефон починає добре «ловити», або, навпаки, пропадає його інтернет-сигнал.

Але якщо спитати що таке 3G, більшість користувачів не зможе дати дійсно правильну і коректну відповідь. Саме тому, ця стаття присвячена історії появи 3G та особливостям цього типу зв’язку

Поява перших мобільних

Коли було розроблено перші телефони, які не мали дроту, вони називалися радіотелефонами та підтримували стільниковий зв'язок першого покоління (1G). Він відповідав стандарту NMT, який з’явився ще в 1981-му році.

Основною перевагою частоти був діапазон в 450 МГц. Він давав можливість практично будь-де «зловити» мережу, а також поліпшував передачу голосу, який до того звучав дуже викривлено. Звісно ж, поруч з плюсами, йшли і мінуси. Для кожного з телефонів був розроблений свій номер і користувач не мав аж ніякої можливості його змінити. Також, оскільки всі розмови передавалися через радіохвилі, підслуховувати людей здатен був кожен, хто хоча б мінімально розумівся на радіотехніці.

Покоління 2G

Виробники усвідомлювали, що такий тип зв’язку є незручним, тому почали працювати над його вдосконаленням і в 1991-му році випустили телефони зі стандартом зв’язку другого покоління – GSM. Правда в нашій країні 2G з’явилося ледве не через десять років, але, все одно кожен рано чи пізно придбав телефон, який мав діапазон частот 890−960 і 1800 МГц.

Після зміни стандарту спочатку виникла проблема зі зменшеною зоною покриття, але її швидко вирішили, шляхом будівництва нових веж. Завдяки використанню тогочасних технологій, рівень зв’язку покращився, голоси почали «цифруватися», а розмови, нарешті, стали конфіденційними. До того ж люди більше не повинні були купляти телефон разом з номером.

Новітні 3G технології

Але і на цьому розробники зупинятися не збиралися, бо бачили, що технології дуже швидко розвиваються, людям потрібно все більше і більше можливостей, а це значить, що необхідно винайти той стандарт, який дав би їм можливість не тільки говорити по телефону, але і використовувати інші функції. Врешті, у 2001-му році винайшли UMTS і CDMA, з частотою в 2100 МГц. Через це зона покриття знову зменшилася, проте користувачі нарешті отримали такі переваги, про які раніше навіть не мріяли.

В першу чергу, з’явилася можливість не тільки чути співрозмовника, але і бачити його через відео зв’язок. Звук став набагато якіснішим, зникли шуми, слова більше не уривалися. Мережа збільшила свою ємність, перестала перевантажуватися. Завдяки цьому стало зовсім неважливим, говорить одночасно одна тисяча людей, чи цілий мільйон. Якість передачі сигналу все одно лишалася на вищому рівні тому комфортність спілкування зразу ж підвищилася ще на кілька рівнів.

А ще одною особливістю та дуже вагомим плюсом 3G стало зменшення випромінення телефонів. Тепер їм не доводилося так сильно «напружуватися», тому в конструкції стали використовувати елементи, які практично не видають шкідливих променів.

3G зв’язок в Україні

В Україні 3G інтернет почав з’являтися з величезним запізненням. Для деяких міст він ще досі є новинкою, а в селах чи горах досі доводиться користуватися 2G. Та бачачи, що в Європі і Америці вже більшість людей користуються 4G, а всі нові моделі телефонів розробляються під цей стандарт, можна з впевненістю сказати, що скоро і ми отримаємо можливість зробити своє спілкування ще комфортнішим.

А наразі українці користуються CDMA або UMTS, які мають дуже високу швидкість пакетної передачі даних, тому громадяни без проблем говорять на вулиці по скайпу та вайберу, переглядають відео та використовують всі ресурси інтернету.