Що означає жовтий колір та як він впливає на людину

Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя.

Він часто символізує свободу, позбавлення від різноманітних обмежень та проблем.

Жовтий гармонійно поєднується з оранжевим, червоним та зеленим. Його можна зустріти скрізь: на вивісках, афішах, плакатах, гербах міст і навіть прапорах. Не даремно наш прапор саме жовто-блакитний. Українці – це мудрий народ, який споконвіку вмів підбирати символи, які мають величезну силу та є справжнім захисниками для кожного.

Що означає жовтий колір

Жовтий стоїть поміж червоним і зеленим. Як відомо, червоний – теплий колір, а от зелений – холодний. Саме тому і жовтий буває різним. Наприклад у лимонному відтінку є холод, а от в кольорі яєчного жовтка, навпаки, тепло літнього сонечка.

Жовтий часто подобається вагітним жінкам або людям, які схильні до шизофренії. Взагалі, це колір пошуків і змін, колір людей, які хочуть відкрити в стосунках щось нове.

Також жовтий є найяскравішим з усієї палітри. Це – колір золота, застиглого сонця, як думали наші пращури. В Європі саме жовтий колір був ознакою того, що людина є представником благородної родини. А от в Азії, навпаки, жовтий асоціюють з смертю та трауром. Слов’яни іноді вважали цей колір символом зради, ревнощів.

Рекомендуємо:

Жовтий колір: символічність

Жовтий – це символ розуму, він допомагає сконцентруватися та віднайти правильне рішення навіть в найскладнішій ситуації. Саме тому психологи рекомендують фарбувати аудиторію та класи у відтінки жовтого. В такому приміщенні учні і студенти краще сприймають і запам’ятовують інформацію та складають іспити на високі бали. Він тісно пов'язаний з аналізом, спостереженнями, інформацією, пошуками істини.

З іншого боку, жовтий є кольором протиріч. Адже в ньому прихована філософія та омани, ризик і хвороби, радість та жадібність, надія і зради. Але, все ж таки, це колір сонця, а значить, колір надії.

Жовті продукти та їх вплив на організм

Яскрава жовта стіна

Існує досить розповсюджена думка, яка говорить про те, що продукти жовтого кольору позитивно впливають на здоров’я. Наприклад, яблука, ананаси та дині лікують від нервових розладів і депресії. Вони наче зігрівають тіло, підіймають настрій і змушують повірити, що завтрашній день буде набагато кращим.

З іншого боку, всі ми чули, що жовті тюльпани – це передвісники розставання. Також за деякими спостереженнями цей колір викликає злість, а маленькі діти найчастіше плачуть саме в приміщеннях з жовтими стінами або меблями.

Жовтий вважають кольором журналістів, бо він також символізує пошуки, осяяння і спілкування. Він наче створений для того, щоб доносити до людей новини. Правда часто ці новини є плітками, адже недаремно деяку пресу називають саме «жовтою».

Та не варто зразу ж ставити на цьому кольорі тавро. Просто треба правильно його використовувати, і тоді жовтий принесе радість, веселощі, сміх та свободу. Певно, не даремно смішних і милих посіпак з мультику «Нікчемний я» зробили саме жовтенькими. Вони – один з найкращих прикладів абсолютної безтурботності і свободи мислення. Ці створіння не бояться нічого, навіть найбільших і найстрашніших злодіїв. Навпаки, їх все це смішить та веселить.

Людям варто бачити в своєму житті більше жовтих кольорів, бо без них вони починають відчувати себе самотніми та непотрібним в цьому в величезному світі. Взагалі, з жовтим треба вміти правильно поводитися. Цього кольору не повинно бути надто мало і надто багато. Він як сонце, яке може зігріти, а може і обпекти.

Яку користь людям приносить жовти колір

Купляти жовті речі радять тим, хто хоче скинути вагу і нормалізувати обмін речовин в організмі. Він стимулює очищення та виведення шлаків. Також жовтий точно не завадить тим, хто страждає від невпевненості. Тому якщо ідете на складну співбесіду – вдягайте жовту сорочку і ви зразу ж відчуєте себе набагато краще і спокійніше. Адже не дарма ті, хто любить цей колір більше за все, є активними діячами з адекватною самооцінкою. Вони мають прекрасну інтуїцію, не люблять дурнів і завжди намагаються знаходитися в центрі уваги, адже це їм дуже лестить.

Жовтий колір підіймає настрій і допомагає позбутися дурних думок. Він активізує сили, які можна використати для прийняття правильного рішення. Тому ті, хто часто носить жовтий колір, позиціонуються оточуючими як активні, цікаві і енергійні представники суспільства, що можуть ризикнути, затіяти якусь авантюру та придумати безліч планів її реалізації.

Яскраве жовте відео

Автор відео пропонує переглянути жовті краєвиди для заспокоєння думок.

Відтінки жовтого

Кожен відтінок цього кольору також має своє символічне значення. Наприклад, медовий – це символ пошуків справжнього щастя. А от червоно-жовтий, навпаки, колір буремності та стихійності, який не завжди приводить до правильних рішень. Хоча, з іншого боку, він може символізувати і хороші емоцію. Тут все залежить від того, в яку саме мить він потрапив на очі тій чи іншій людині.

Лимонно-жовтий люблять ті, хто має нестандартне мислення, вміє придумувати щось креативне. А от світлий відтінок подобається безвідповідальним персонам. Зате любителі коричнево-жовтого хочуть дарувати оточуючим насолоду і радість та не проти отримати такі ж емоції у відповідь.

Дуже цікавим є саме золотий відтінок. Хоча золото і вважають символом жадібності, насправді, так думають тільки ті, хто не може перед ним встояти. Золото – це не тільки гроші, а ще і мудрість, досвід, уміння завжди досягати своєї мети. Тому якщо людина не попала під вплив низинних почуттів, вона вміє поважати золото та правильно його використовувати.

Жовтий – це легкий і приємний колір. Коли людина бачить щось жовте, воно зразу ж починає асоціюватися з теплим сонечком, милими пухнастими курчатками, весняними кульбабками. Жовтий вміє зігрівати не тільки душу, але і тіло. І чим насиченіший і яскравіший відтінок – тим тепліше стає на серці.

Саме тому треба завжди мати в своєму гардеробі хоча б декілька речей жовтого кольору і вміти їх правильно компонувати з іншими відтінками, аби зневілювати негативні риси та ввібрати весь позитив, який дає нам колір сонця.